Çdo ditë ajo e përshëndeste këtë të pastrehë, por çfarë ky lypës beri i ndryshoi jetën

Është nga ato historitë që nuk të ndodh shpesh të lexosh për to. Burri i pastrehë 77 vjeçar prej 35 vitesh shkruante poezi në rrugë, por talenti i tij kurrë nuk u vu re. Por ditët kalonin dhe në atë rrugë ai sheh herë pas here një grua, fillojnë të miqësohen dhe çdo ditë Shala e përshëndet. Plaku emocionohet shumë nga ajo dhe vendos t’i kushtojë asaj një poezi, të cilën ia jep të nesërmen. Shala e cila kishte në zotërim një shtëpi botuese e lexon poezinë por ngelet pa…

Read More

E mbani mend vajzen shqiptare qe u martua me djalin me ngjyr, e dhimbshme cfare i ka ndodhur asaj(Video)

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy vitesh marrëdhënie, ajo mbeti shtatzënë por prindërit i kërkuan ta abortonte pasi nuk mund të pranon një dhëndër me ngjyrë. Pas disa vitesh ajo erdhi në Shqiperi për t’u treguar prindërve nipin e tyre me shpresën që dashuria prej gjyshërish do t’i zbuste por kur panë që kishte trashëguar ngjyrën…

Read More

Adelina ia publikon Anton Qunit këtë gjë: Ti more Anton Quni mua ma ke… (Video)

Kandidati i LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës dhe ish komandanti i UÇK’së Anton Quni,gjatë një interviste ka treguar se ka përdorur këngëtaren Adelina Ismaili si motivim për ushtarët e UÇK’së.Ai për t’i motivuar ushtarët, kishte folur për planin e Arkanit që kishte për ta kindapuar këngëtaren Adelina Ismaili,e cila në atë kohë ishte mjaft e njohur për të gjithë në Kosovë.Adelina ka reaguar sot pas kësaj historie të trguar nga Quni,të cilin këngëtarja e ka quajtur si një nga njerëzit më të mëdhenj që ka njohur në jetë,transmeton…

Read More

Lajmi që po gëzon botën : Ja kush vdiq në orën 7:00 (FOTO)

Vrasësi i ‘Moor’ Ian Brady,i cili torturoi dhe vrau pesë fëmijë sëbashku me Myra Hindley duke tronditur kombin,ka vdekur. 79-vjeçari vdiq në spitalin Ashworth, një njësi e sigurt psikiatrike në ‘Merseyside’,ku ai ishte ndaluar që nga viti 1985. Brady, i cili u burgos në vitin 1966,varrosi katër nga viktimat e tij në varre në Manastirin e Madh,Saddleëorth Moor. Vëllai i një prëj viktime tha se vdekja e Brady nuk do t’i jepte fund “makthit” të tyre./. shtyp hapsiren e me pposhtme qe te hapet videoo…dhe prit 4 sekonda qe te…

Read More

Arrestim spektakolar si ne filma i “bossit” të kokainës në Serbi (VIDEO)

Në Pragë dhe Novi Sad, anëtarët e një grupi të krimit të organizuar të dyshuar për trafikim të kokainës u arrestuan, nga policia serbe. Përveç kokainës, policia konfiskoi përkohësisht rreth 110,000 euro, Porsche Panamera më të shtrenjtën, Audi A-8, Mercedes dhe automjete të tjera me vlerë më të vogël nga pesë të dyshuarit. klikko nrekklam per tpar videonn spektakolare

Read More

Ramush Haradinaj “dridh” Serbin shkon ne Bruksel edhe pse mund te arrestohet(VIDEO)

Agjencia e lajmeve Reuters shkruan se Kryeministri Ramush Haradinaj mund të arrestohet gjatë udhëtimeve jashtë vendit, edhe pse mban postin e shefit të ekzekutivit, nëse Serbia nuk e tërheq fletarrestin kundër tij që e ka dërguar në Interpol. Duke e rikujtuar arrestimin e tij në Francë më herët gjatë këtij viti, Reuters, duke u thirrur në diplomatët perëndimorë në Prishtinë dhe zyrtarët vendës, shkruan se Haradinaj mund të arrestohet gjatë vizitave jashtë shtetit nëse Serbia nuk e deaktivizon fletarrestin. Një vizitë e Kryeministrit Haradinaj në Bruksel javën e ardhshme, e…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tronditet Shqipëria, atentat me armë plagoset rëndë Basha (Video)

Kjo ngjarje tragjike sapo ndodhi në Shqipëri, ku sipas të dhënave të policisë një grup i armatosur kan bërë një atentat ndaj bossit shqipëtar (S.B), dhe është dërguar urgjent në spital, ai njihet në të gjithë shqipërinë si një biznismen i fortë, Lajm i mirë është se në lagje kamerat e kan regjistruar ngjarjen, dhe policia po bën hulumtime për zbulimin e personave, Ju sjellim edhe videon kur bëhet momenti i atentatit, Klikoni rekklam me posht dhe pas 5 sekondash ju hapet video, kujdes pamjet:

Read More

Reshje bore gjate nates, trashësia arrin deri në gjysmë metre(FOTO)

Sipas parashikimin të fundit meteorologjik dhe hidrologjik kroat në fillim të javës së ardhshme pritet të bjerë bora parë ku në disa zona do të bjerë deri në gjysmë metër e dëborës. Të premten, bregdeti pritet të jetë mesatarisht me re, por kryesisht pa reshje. Në pjesën e parë të ditës mjegull ose retë me re dhe të ulët. Në Adriatik, ajo është e ndryshueshme me periudha diellore, dhe vetëm herë pas here në Dalmaci dhe Istria mund të shihet pak. Klikko nrekklam per tpaar fotton

Read More

Shkendije Mujaj publikon video duke bërë seks me këtë figurë publike (Video+18)

Është krahasuar me një prej femrave më seksi shqiptare, gjë që edhe vetë ajo e pohon. Kjo është këngëtarja Shkëndije Mujaj, e cila në intervistën ekskluzive për gazetën tonë heq të gjitha dilemat e atyre që po presin me padurim startin e shout “Vip-Shpia 3”, pasi ajo tregon se do të jetë në shtëpinë e të famshmeve. Në ngacmimin tonë ajo përmend me keqardhje personazhin e çuditshëm Corleone, ndërsa nuk do të pranonte të ishte në këtë realiti-shou nëse ky djalosh do të ishte aty. KLIKO NE REKkLAME PER TE…

Read More

LAJMI I FUNDIT: Shokohet opinioni, aksidentohet deputeti i njohur, ja nga kush po ikte

Në opinion ka filluar të qarkullojnë informacione se deputeti i BDI-së Artan Grubi është përndjekur nga familjarë të Grupit të Kumanovës dhe duke ikur prej tyre është përplasur me një veturë. Pjesëtarët e Grupit të Kumanovës dhe familjarë të tyre, disa herë e kanë akuzuar Artan Grubin se bashkë me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, kanë çuar në kurth luftëtarët e Kumanovës, duke u premtuar se nëse ndërpresin luftimet do të pranohen nga ekipe të OSBE-së. Mirëpo edhe pse ata kanë ndërpre luftimet nuk janë pritur nga OSBE-ja, por nga…

Read More