Kaq e thjeshtë paska qenë! Zbulo me këtë mënyrë se kush të telefonon me privat (Video)

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër. Dikush,i cili nuk ka as emër dhe as figurë,por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni apo të mos e hapni. Jeni i/e interesuar për t’i dhënë fund kësaj situate? Nëse po,atëherë kjo është mundësia juaj. Por si mund ta zbulojmë numrin e telefonit që na bezdis,në qoftë se ai del numër privat në ekranin tuaj./ kliko ne reklam per ta pare videon…

Read More

Lajm urgjent: Nëse keni viber dhe whatsapp në telefon largoni menjëherë, ja çfarë po ju ndodh

Në emisionin Komiteti është i ftuar drejtori i Telekomit të Kosovës,Agron Mustafa,ka folur për mundësitë e përgjimeve të mesazheve të dërguara nëpërmes operatorit mobil Vala. Ai ka treguar nëse ruhen mesazhet në serverët e kësaj kompanie,duke shpjeguar se cilat janë rastet kur bëhet i mundur përgjimi. Mustafa ka folur për masat e sigurisë gjatë komunikimit me operatorin mobil në krahasim me aplikacionet si Viber e Whatsapp. kliko n reklam per te pare detajet…

Read More

Kaq e thjeshtë paska qenë! Zbulo me këtë mënyrë se kush të telefonon me privat (Video)

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër. Dikush,i cili nuk ka as emër dhe as figurë,por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni apo të mos e hapni. Jeni i/e interesuar për t’i dhënë fund kësaj situate? Nëse po,atëherë kjo është mundësia juaj. Por si mund ta zbulojmë numrin e telefonit që na bezdis,në qoftë se ai del numër privat në ekranin tuaj. Ndiqni hapat e mëposhtëm që shpjegohen në këtë video.

Read More

Ja pse keni Wi-Fi të ngadalshëm në shtëpi

Të jesh pjesë e një shoqërie që varet direkt nga qasja në internet dihet se routeri i wireless-it luan një rol të madh në shpejtësinë e qasjes në internet. Thjesht, kur kemi internet të ngadalshëm vetëm sa nuk e thyejmë për tokë laptopin ose celularin. Kështu, këto janë katër arsyet pse keni WiFi të dobët: 1. Router të rrejshëm Sigurohuni që routeri juaj të ketë shpejtësinë ashtu siç i shkruan në letër,për shkak se jo gjithmonë routerët e përcjellin shpejtësinë e internetit ashtu siç shkruan në letër. Shpejtësia varet edhe…

Read More

iPhone 8 me kamerë madhështore

Gjigandi teknologjik thuhet se është duke bashkëpunuar me LG për të ndërtuar një kamerë të re e cila do të jetë në gjendje që të kapë imazhe në një mënyrë krejt të re. Burime të industrisë thanë për Korea Economic Daily: “Apple është duke studiuar si të shtojë teknologjinë 3D të kamerës”, transmeton Gazeta Express. Teknika për të kapur foto në 3D kërkon që fotot të bëhen me dy lente të ndryshme. Më pas këto lente kombinohen për të krijuar iluzionin e 3D-së. Si të gjitha thashethemet rreth Apple që…

Read More