FOTO/ Vdes futbollisti dhe trajneri i njohur

Futbolli shqiptar është në zi pasi një tjetër legjendë ka nderuar jetë. Në orët e parë të ditës së sotme është ndarë nga jeta në moshën 68 vjeçare ish-futbollisti i Partizanit, Gjergji Thaka. Prej një dekade mesfushori Thaka ka qenë pjesë e Partizanit (1968-1978). Kush është Gjergji Thaka? Gjergji Thaka me Partizanin është shpallur kampion kombëtar,fitues i Kupës së Shqipërisë dhe Fitues i Kupës Ballkanike. Gjithashtu ai ka qenë trajner moshash (kampion me të rinjtë) dhe trajner i ekipit të Partizanit. Për 7 vite Thaka ka mbuluar edhe poste drejtues…

Read More

Joshua në ethe!! Bisha që i kërkoi fer Joshuas ë pa humbje -37 fitore me KO

Wilder, i cili i ka kërkuar një “mega meç” kundër Joshuas,nuk ka asnjë humbje në karrierë. Deontay Wilder ka kërkuar një “mega meç” kundër Anthony Joshuas pasi që e ka shikuar fitoren dramatike të britanikut për titullin kampion bote kundër Wladimir Klitschko në Wembley. Kampioni i WBC-së e ka studiuar rivalin e tij jashtë ringut,teksa Joshua i mbijetoi një nokauti në rundin e gjashtë për ta mposhtur Klitschkon me nokaut në rundin e 11-t, transmeton Express. Gjatë karrierës, 31 vjeçari ka zhvilluar 38 ndeshje, që të gjitha fitore, 37 prej…

Read More

Momenti kur Luan Krasniqi ia kishte thyer hundët Klitschkos (Video)

Derisa sonte boksieri ukrainas Wladimir Klitschko është në qendër të vëmendjes në botën e sportit, për shkak të duelit më të madh të këtij viti që do ta zhvillojë ndaj britanikut Anthony Joshua,në të kaluarën Klitschko kishte pësuar humbje nga një shqiptar. Ndër të paktat humbje që Wladimir Klitschko ka pësuar në karrierën e tij të boksit – atij amator dhe profesionist, njërën nga humbjet ia kishte shkaktuar Luan Krasniqi. Në vitin 1995, kur Krasniqi dhe Klitschko garonin në boksin amator të Gjermanisë, kishin zhvilluar një meç ndërmjet vete. Meçi…

Read More

Pepe drejtë Galatasarayt

34 vjeçari që ka fituar shumë tituj me Real Madridin, ka kontratë me këtë skuadër deri në fund të stinorit, dhe skuadra nga kryeqyteti spanjoll nuk ka shpreh dëshirë për vazhdimin e saj. Kjo ka bërë që Pepe të mendoj për të ardhmen e tij larg Madridit. Skuadra e parë që i është afruar atij, është ajo turke, Galatasaray. ‘Fanatik’ shkruan se udhëheqësit e Galatasarayt kanë qëndruar në Madrid për të negociuar me Pepen. Ky medium potencon se portugezi ka oferta edhe nga Italia dhe nga Kina.

Read More

Pires optimist: Mbappe transferohet te Arsenali

Legjenda e Arsenalit në një intervistë për ‘Bwinsports’, ka thënë se Arsenali do të nënshkruaj me sulmuesin 18 vjeçar, që është sensacion i këtij edicioni në Evropë. I vetmi problem që mund të shfaqet në finalizimin e kësaj marrëveshje sipas Pires, janë paratë. “Mendoj se Arsenali do të nënshkruajë me të. Problemi është vetëm se sa para”, ka deklaruar fillimisht Pires, përcjell lajmi.net. “Mbappe ka potencial për të luajtur për Arsenalin dhe Wenger është menaxheri i duhur për ta menaxhuar atë. Monaco dhe Arsenal janë shumë të ngjashme si klube,…

Read More

A e dini në ora sa fillon meçi Joshua – Klitschko?

26 vjeçari kësaj here përballet me testin më të vështirë në karrierën e tij, ku përballë do të ketë një veteran që ka 21 vite në këtë sport, ku ka hyrë 68 herë në ring. Joshua do të tentojë të dërgojë në pension njërin nga boksierët më të mirë që ka pasur boksi, 41 vjeçarin Wladimir Klitschko. Meçi mes Joshuas dhe Klitschkos, që po konsiderohet edhe meçi i shekullit në boks, fillon nga ora 22:45 sipas orës tonë lokale. 26 vjeçari kësaj here përballet me testin më të vështirë në…

Read More

Klopp transferon futbollistin e njohur të Kombëtares shqiptare (FOTO)

Mediat italiane kanë zbuluar se Jurgen Klop kërkon të përforcojë krahët e prapavijës dhe një nga përforcimet është Elseid Hysaj nga Napoli. Tifozeria e Napolit është ndër më te zjarrtat në Itali dhe Elseid Hysaj e ka shprehur disa herë publikisht faktin se përballë tifozëve të tillë, çdokush e ka të vështirë të largohet drejt një klubi tjetër. Por nëse ka një tifozeri e cila mund të thuhet pa frikë se është më e veçantë se e Napolit dhe që mund të bëjë Hysajn të ndërrojë mendje, është ajo e…

Read More

Ky do të jetë super-transferimi i Barcelonës në verë (FOTO)

Barcelona identifikon objektivin më të madh të verës në afatin kalimtar. Klubi katalunas ka shprehur interesim të fuqishëm për mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen. Sipas “The Mirror”, negociatat mes klubeve kanë nisur, përcjellë “Lajmi.net”. Nuk dihet ende shuma që kërkojnë Spurs për danezin, por Barcelona është gati që të hapë arkat për një blerje të rëndësishme në mesfushë. Kujtojmë që Eriksen ka kontratë me Tottenhamin deri më 2020.

Read More

Tifozët e Real Madridit bëjnë shaka me Messin, kjo është arsyeja!

Ka dy vite e gjysmë që Leo Messi është në krye të listës së golashënuesve të “Klasikes” Real-Barça. Argjentinasi kapi kreun e klasifikimit historik pas një tregolëshi në “Santiago Bernabeu”, që i shërbeu Barcelonës të fitonte 3-4, në sezonin që kampionati shkoi për Atletico Madrid. Messi shënoi atëherë golin e tij të 21 në “Klasike” dhe kaloi legjendarin Di Stefano (18). Që nga ajo ditë, Messi është “fikur” në ndeshjet ndaj Realit. Nuk ka shënuar as edhe një gol të vetëm ndaj “Los Blancos. Në prag të ndeshjes Real Madrid-Barcelona,…

Read More

Ju turpërova më falni! Ja si kërkon fajle bokseri Haxhi Krasniqi (FOTO)

Haxhi Krasniqi dështoi mbrëmë të fitoj ndaj Arthur Abraham i cili ishte për disa nuanca me i mirë se Haxhi Krasniqi dhe në fund fitoj me pikë transmeton GazetaPrishtina.com Haxhiu nëpërmjet faqes se tij në Facebook ka kërkuar falje duke thënë se i kam turpëruar të gjithë, por do rikthehet më i fortë./GazetaPrishtina/ Ja dhe postimi i tij Ju tuperova, me falni.Po qaj nga gabimet e mija! me falni! doja të fitoja por provoja! mirepo do mundohem perseri. Me shpirt Haxhi Robin Krasniqi

Read More