Klopp transferon futbollistin e njohur të Kombëtares shqiptare (FOTO)

Mediat italiane kanë zbuluar se Jurgen Klop kërkon të përforcojë krahët e prapavijës dhe një nga përforcimet është Elseid Hysaj nga Napoli. Tifozeria e Napolit është ndër më te zjarrtat në Itali dhe Elseid Hysaj e ka shprehur disa herë publikisht faktin se përballë tifozëve të tillë, çdokush e ka të vështirë të largohet drejt një klubi tjetër. Por nëse ka një tifozeri e cila mund të thuhet pa frikë se është më e veçantë se e Napolit dhe që mund të bëjë Hysajn të ndërrojë mendje, është ajo e…

Read More

Ky do të jetë super-transferimi i Barcelonës në verë (FOTO)

Barcelona identifikon objektivin më të madh të verës në afatin kalimtar. Klubi katalunas ka shprehur interesim të fuqishëm për mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen. Sipas “The Mirror”, negociatat mes klubeve kanë nisur, përcjellë “Lajmi.net”. Nuk dihet ende shuma që kërkojnë Spurs për danezin, por Barcelona është gati që të hapë arkat për një blerje të rëndësishme në mesfushë. Kujtojmë që Eriksen ka kontratë me Tottenhamin deri më 2020.

Read More

Tifozët e Real Madridit bëjnë shaka me Messin, kjo është arsyeja!

Ka dy vite e gjysmë që Leo Messi është në krye të listës së golashënuesve të “Klasikes” Real-Barça. Argjentinasi kapi kreun e klasifikimit historik pas një tregolëshi në “Santiago Bernabeu”, që i shërbeu Barcelonës të fitonte 3-4, në sezonin që kampionati shkoi për Atletico Madrid. Messi shënoi atëherë golin e tij të 21 në “Klasike” dhe kaloi legjendarin Di Stefano (18). Që nga ajo ditë, Messi është “fikur” në ndeshjet ndaj Realit. Nuk ka shënuar as edhe një gol të vetëm ndaj “Los Blancos. Në prag të ndeshjes Real Madrid-Barcelona,…

Read More

Ky është plani i Zidane për ta mposhtur Barcelonen

Intensiteti, puna në mbrojtje dhe loja në ajër janë 3 gjërat që trajneri francez, Zinedine Zidane i dëshiron nga ekipi i tij për ndeshjen kundër Barcelonës. Intensiteti: Kjo është ndoshta një nga pikat kyçe të Zidane. Francezi dëshiron që ekipi të sumojë që nga minuta e parë dhe të luftojë për çdo top sikur të ishte i fundit. PUNA mbrojtëse: Në lojëra si këto, rëndësia e të qënit një bllokë kolektiv është thelbesore. Gjatë gjithë sezonit ekipi ka qenë i kritikuar për mos angazhimin e të gjithë lojtareve si në…

Read More