Shokon hoxha: Në xhehnet ju presin femra seksi dhe me gjinj të mëdhenj (Video)

Nuk e dijmë saktësisht si e ka emrin ky hoxhe dhe ku është thënë kjo në cilën xhami miërpo ky “ders” është kryevepër e hoxhallarëve. “”Në xhenet ka shpendë dhe ti i sheh duke fluturuar,dhe nëse të shkon mendja që ta hash ai nderpret fluturimin dhe t’vjen i pjekur!! Në xhenet bën gjithë ditën marrëdhenie intime dhe nuk ndjen lodhje,në xhenet ka edhe treg pra bëhet biznes””. kliko ne reklam per te pare videon….

Read More

Selim Hasanaj: Feja Islame, fe e dreqit qe flet e na shurdhon per sevape

Tashi baj pytjen se kjo fe e dreqit qe teorikisht flet e na shurdhon per sevape, pra per bamirsi e urtësi me keso metodash kaq te poshtra terrorizuese a nuk po deshmonë se asht fe terrorizuese,dhe jo fe e paqes as e bamirsisë. Ku ka ma gjynah apo shqip ma mekat se sa me i prish gjumin dikujt Me e tremb ate kur ai flen e pushon?! Kjo fe ka tejkalue te gjitha normat e sjelljes qytetare te kohes qe neve po e jetojmë dhe kjo me tan forcen po…

Read More

PSE Kosovarëve ju pengon Xhamia, e jo Katedralja ne qendër te Prishtinës.

I vetmi shtet në botë qe jemi me rreth 95.7% tëbesimit Islam,dhe quhemi shtet laik, kjo sigurisht nuk ju pëlqen qytetare të Kosovës. Ditëve te fundit është hapur një debat se a duhet te ndërtohet xhamia e madhe ne Prishtine,ku shumica e qytetarëve kundërshtuan ashpër ndërtimin e kësaj xhamie por për çudi katedralja midisqendre nuk është duke ju penguar.Lind pyetja pse Kosovarëve ju pengon ndërtimi i kësaj Xhamie,çfarë te keqe ka kjo? Pse gjithë ky mllef kur e dimë qe feja Islame është e baballarëve tone,e gjyshërve tonë. Shpresojmë qe…

Read More

Selim Hasanaj: Feja Islame, fe e dreqit qe flet e na shurdhon per sevape

Tashi baj pytjen se kjo fe e dreqit qe teorikisht flet e na shurdhon per sevape, pra per bamirsi e urtësi me keso metodash kaq te poshtra terrorizuese a nuk po deshmonë se asht fe terrorizuese,dhe jo fe e paqes as e bamirsisë. Ku ka ma gjynah apo shqip ma mekat se sa me i prish gjumin dikujt Me e tremb ate kur ai flen e pushon?! Kjo fe ka tejkalue te gjitha normat e sjelljes qytetare te kohes qe neve po e jetojmë dhe kjo me tan forcen po…

Read More

Po ndodh tani: Allahu Ekber, melaqet e Allahut zbresin mbi Qabe

Ne si staf kemi për qëllim që juve të ju ofrojmë sa më shumë rreth islamit por gjithsesi se kemi harxhime kështu që ju lutemi që pasi ta dëgjoni përgjigjen të klikoni mbi reklamën që shfaqet në tekst, sepse ashtu ne do ti mbulojmë harxhimet tona. Islami.press me stafin e saj do të vazhdoj që për ju të sjell video nga të cilat do të kemi dobi të gjith Për të dëgjuar përgjigjen e kësaj pyetje mund të dëgjoni videon me poshte. Allahu ju’a shpërbleftë me te mira!

Read More

Eskalon Shefqet Krasniqi thotë se falja e Bajramit para Skënderbeut nuk pranohet

Të gjithë ata besimtarë të cilët në Tiranë e kanë falur Bajramin në shesh bash përballë statujes së Gjergj Kastrioti Skënderbeu, do të duhet ta përsërisin faljen e tyre pasi ajo nuk i pranohet. Sipas njohësit të thellë të religjionit,mulla hoxha doktor magjistër Shefqet Kransiqi,falja para Skënderbeut nuk pranohet, sepse ai nuk ka qenë mysliman, dhe kësisoj ai nuk e di lezetin e Allahut. Për këtë arsye ai ka kërkuar që të përsëritet kjo e falme dhe të bëhet diku tjetër ose të hiqet statuja e Skënderbeut. Sipas tij,Skënderbeu dhe…

Read More

LAJMI FUNDIT: Godet Shefqet Krasniqi bash për Bajram, ja çka thotë

Imami Shefqet Krasniqi tashmë i njohur për ligjeratat e tij me karakter të ashpër fetar,së fundmi ka reaguar edhe ndaj lojtarëve të kombëtares dhe tifozëve që bartnin flamurin kombëtar,shkruan Infokusi.com. Mirëpo në njërën nga portalet ,një komentues ka zgjedhur një formë të veçantë për t’i reaguar Imam Krasniqit. Ai ka zgjedhur që kundërshtitë ndaj Hoxhës t’i shprehë nëpërmjet një poezie ,të cilën e ka botuar nën emrin Mal Uka dhe të cilën po ua japim të plotë në vijim./infokusi.com/ kliko në reklam për ta parë videon…

Read More

Nuk do të bëhet Kijameti derisa të ndodhin këto 11 ngjarje

Ebu Hurejra (radijAllahu anhu) tregon se i Dërguari i Allahut (sal-lAllahu alejhi ue selem) ka thënë:“Nuk do të bëhet Kijameti derisa: 1- Dy grupe të mëdha të luftojnë mes tyre nga ku do të ketë pasoja të mëdha për të dyja palëve, ndërsa që të dyja do të ndjekin të njëjtin besim fetar. 2- Të dalin afër tridhjetë Dexhxhalë mashtrues e secili prej tyre të shtiret si i dërguar i Allahut. 3- Të hiqet dija fetare (nga vdekja e dijetarëve islamë). 4- Të shtohen tërmetet. 5- Koha të ikë shumë…

Read More

A e besoni se kush u vra tani? – Kjo figurë e njohur (Foto)

Udhëheqësi famëkeq i ISIS-it,Abu Bakr al-Baghdadi,është vrarë në një sulm ajror ,njoftoi mëngjesin e sotëm televizion kombëtar sirian. Sipas raporteve,lideri që shpalli krijimin e kalifatit të Shtetit Islamik është vrarë në një sulm ajror në fortesën e tij në Raqqa të shtunën. Njoftimet ende janë verifikuar nga asnjë burim ushtarak ,por nëse janë të vërteta do të ishte një fitore e madhe për luftën kundër terrorit,shkruan “The Sun”. Bagdadi është plagosur të paktën një herë nga sulmet ajrore dhe në fund të vitit të kaluar ishte në rrezik për jetën,ndërkohë…

Read More