Preshevari fiton “JackPot” – in prej 1.1 mln dinarëve

Kompania e lojërave të fatit “MaxBet”,ka publikuar fituesin më të ri të çmimit të “JackPot”-it. Ai është preshavari Eshtref Kadriu. Shumë e fituar,saktësisht është 1.108.671,54 dinarë, apo dikund rreth 11 mijë eurove. Vetë” MaxBet”-i,nëpërmjet faqes së facebook-ut ka publikuar një fotogarfi të fituesit, ku ka cituar se “Fituesi i ardhshëm milioner,mund të jetë në duart tuaja, por nëse dëshironi të fitoni,atëherë,duhet të filloni të luani-jeta është lojë”, thuhet në njoftim./Lugina-Lajm/

Read More

EKSKLUZIVE: Përçarje e thellë në koalicionin PVD-PDSH-BDL

Siç duket edhe ky koalicioni i tanishëm PVD-PDSH-BDL, nuk do ta ketë gjatë sikurse koalicioni i mëparshëm PVD-APN. Por, mesa duket ky koalicion nuk do ta ketë jetë gjatësinë e atij të parit. Sipas burimeve tona pakënaqësi ka në koalicionin  PVD-PDSH-BDL, ku para disa ditëve ka pasur një takim mes zyrtarëve të Partisë për Veprim Demokratik dhe Bashkimit Demokratik të Luginës. Por, kjo nuk është e gjitha, sepse edhe grupi i PDSH-së është parë në bisedime me Kryetarin e PDSH-së, e kjo gjë duket se do të jetë një prishje tjetër e…

Read More

Shqiprim Arifi i mashtroi me të madhe qytetarët e Preshevës (FOTO)

Shqiprim Arifi do të mbahet mend për numrin rekord të fotografive, ai u fotografua me çdo kënd. Bile në fushatë i keqpërdortë edhe pleqtë duke i nxjerrë në fotografi kinse po i flet e po i respekton. Malli për fotografim e nxjerri Shqiprimin të dal edhe të fotografohet pranë atyre që shtrojnë asfalt edhe pse të gjithë e dinë se rrugën për Gjlan e shtron Serbia dhe nuk është në kompetencë të komunës,e aq më pak që ai nuk është më as kryetar. Pasi u shpërndajt në Presheva.com dhe qytetarët…

Read More

Në fshatin Bilaç gjinden dhe konfiskohen 4 kg marihuanë

Në aksionin e madhe policore qu u zhvillua me 11 maj 2017 në Komunën e Bujamocit në fshatin Bilaç në oborrin e një shtëpie në bagazhin e veturës është gjetur dhe u konfiskuan 4 kg drogë të llojit “Marihuanë”. U identifikua pronari i veturës dhe transportuesi i narkotikëve. Janë gjetur edhe prova tjera materjale të mjaftueshme. Personi i dyshuar ka arritur ti shmanget Policisë dhe për momentin gjindet në arrati. Aksioni i Policisë dhe hetimet e Prokurorisë po vazhdojnë.

Read More

‘Zhduket’ Shqiprim Arifi

Pas rënies nga pushteti të cilin e udhëhoqi për një periudhë kohor prej 9 muajsh, më 10 mars 2017 ai u shkarkua nga pozita e Kryetarit të Komunës së Preshevës, shkruan preshevanews.com. Menjëherë pas shkarkimit filluan kritika ndaj partnerit të tij koalicionar PVD, por kryesisht kundër Riza Halimit të cilin e quajti interesxhi të madh, komunist e shumëçka tjetër. Poashtu, edhe portali presheva.com, i cili derisa ishte “shefi” i tyre Kryetar shkruanin vetëm lavdata dhe fjalë të mira për të, por pas rënies së tij filluan kritika të ashpëra kundër…

Read More

Aksion i madh policor në Bujanoc

  Para pak çastesh në disa lokacione të komunës së Bujanocit, forca të konsiderueshme të Policisë kanë filluar bastisje në kërkim të disa kriminelëve. Sipas informacioneve që ka mësuar RTV Spekteri,aksioni është marë për arrestimin e disa narko dilerëve dhe një grupi të organizuar i plaçkitësve. Ftohen Popullata vendore që mos të shqetësohet nga lëvizjet e shtuara të forcave të rendit,raport zyrtar dhe më i detajuar pritet nga policia./BujanociNet/

Read More

LAJMI FUNDIT: Aksident i rëndë trafiku në Preshevë, rrokulliset vetura (FOTO)

Dje në mesditë ka ndodhur një aksident trafiku ku një veturë tip “BMW” është aksidentuar duke u rrokullisur, por fatmirsisht pa pasoja në njerëz,shkruan “zeriiluginës”, transmeton preshevanews/. Sipas gazetarit tonë drejtuesi i automjetit ka marrë vetëm disa lëndime të lehta, por që nuk ka pasur nevojë për intervenimin e ndihmës së shpejtë. Aksidenti ka ndodhur pasi vetura ka kaluar kufirin e  Depcës./preshevanews/

Read More