Babai qëllon për vdekje dy vajzat e tij, më pas vret veten, arsyeja do ju shokojë (Foto)

Një baba ka qëlluar me armë zjarri dy vajzat e tij,8 dhe 11 vjeçare pas një sherri banal që kishte bërë me gruan e tij. Jaime Cortinas, 42 vjeç,pas sherrit rrëmbeu vajzat e tij. Kjo pasi gruaja e tij i telefonoi policisë për ta denoncuar për ofendimin që i bëri. Për t`i shpëtuar policisë,Jaime qëlloi me armë zjarri ndaj tyre gjatë kohës kur i jepte makinës së tij Land Rover. Kjo arratisje u kthye në tragjedi për dy vajzat e vogla të cilat u qëlluan me armë zjarri nga babai…

Read More

Lajmi që po e gëzon botën: Ja se kush vdiq në orën 07:25 minuta (FOTO)

Vrasësi i ‘Moor’ Ian Brady,i cili torturoi dhe vrau pesë fëmijë sëbashku me Myra Hindley duke tronditur kombin,ka vdekur. 79-vjeçari vdiq në spitalin Ashworth, një njësi e sigurt psikiatrike në ‘Merseyside’,ku ai ishte ndaluar që nga viti 1985. Brady, i cili u burgos në vitin 1966,varrosi katër nga viktimat e tij në varre në Manastirin e Madh,Saddleëorth Moor. Vëllai i një prëj viktime tha se vdekja e Brady nuk do t’i jepte fund “makthit” të tyre./.

Read More

Nuk ka burra, ky shtet ofron 5 mijë euro për t’u martuar me vajzat e tyre, nxitoni…

Edhe pse është një shtet super i bukur, lindshmëria është e ulët. Për këtë, prej disa vitesh,qeveria e Islandës ofron të ardhura mujore në masën e 5 mijë eurove,për të gjithë ata meshkuj që vendosin të martohen me femrat që kanë shtetësi islandeze. Arsyeja është se shteti ka vetëm 320 mijë banorë dhe pjesa më e madhe e tyre janë mbi 40-vjeç,ndaj vendi po përballet me një krizë të vërtetë demografike. Iniciativa e propozuar nga Presidenti nuk është aspak e re, pasi edhe Kanadaja e Japonia kanë programe të tilla,ku…

Read More

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi, vdes artisti i madh (FOTO)

Këngëtari i grupit Linkin Park, Chester Bennington është vetëvrarë,raporton TMZ. “Burime na tregojnë se këngëtarë ka varur veten në një banesë private në Palos Verdes Estates në Los Angeles. Trupi i tij është zbuluar para orës 9”,shkruan TMZ. Bennington,41 vjeç,ishte i martuar dhe kishte 6 fëmijë me dy gra,transmeton Koha.net. Këngëtari kishte pasur probleme me drogën dhe alkoolin për disa vite. Per me shume shiko videon me poshte…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tragjike, aksidentohet autobusi turistik, 23 të vdekur

Të paktën 23 persona kanë vdekur pasi një autobus turistik ra nga një shkëmb në jug të turqisë, pranë pikës turistike Marmaris. Të paktën 11 persona të tjerë mbetën të plagosur nga aksidenti,që ndodhi pasi shoferi humbi kontrollin dhe u përplas me barrierën ndarëse, duke përfunduar në anën tjetër të rrugës. Mediat lokale bëjnë të ditur se mes pasagjerëve nuk kishte turistë të huaj. Sipas burimeve,autobusi ishte drejtuar për në Marmaris për një event me rastin e Ditës së Nënës, që celebrohet të dielën. Viktimat dyshohet se janë më shumë…

Read More

Me kaq përfundon gjithçka – e patë puna e Rusisë, ja çka i bëri sot NATO

Katër batalione ndërkombëtare të stacionuara në Evropën Lindore tashmë janë të gatshme t’i përgjigjen çdo agresioni rus,njoftuan ministrat e Mbrojtjes së tetë vendeve anëtare të NATO-s. Gjermania, Britania e Madhe, SHBA-ja dhe Kanadaja aktualisht drejtojnë katër grupe ushtarake multinacionale në Estoni,Letoni,Lituani dhe Poloni. Dislokimi i tyre u vendos nga liderët e NATO-s gjatë një samiti në Varshavë në korrikun e 2016,në kuadër të një forcimi më të madh të mbrojtjes kolektive vendosur pas aneksimit të Krimesë nga Rusia dhe ofensivës së rebelëve separatistë prorusë në lindje të Ukrainës në 2014.…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tragjike, përmbyset autobusi me 36 fëmijë

Një autobus në të cilin udhëtonin 36 fëmijë nga Gjeorgjia,ka pësuar aksident në Turqi, shkruan Presheva News. Incidenti ndodhi gjatë natës në rajonin e qytetit Giresun. Në aksident ka shumë të lënduar. Prindi i një prej fëmijëve i cili ndodhej në autobus deklaroi për televizionin gjeorgjian se udhëtarët në autobus kanë fjetur, derisa automjeti është përmbysur. Ai theksoi se të gjithë udhëtarët e automjetit janë lënduar dhe janë hospitalizuar në spitalin në rajon. Një përfaqësues i Ambasadës gjeorgjiane në Turqi deklaroi se ende nuk dihen arsyet e aksidentit./Presheva News

Read More

LAJMI FUNDIT: Ndodh edhe kjo tragjedi, 1 javë pas martesës Samiri vret gruan, arsyeja qesharake (VIDEO)

Samir Gabibov,një burrë 34 vjeçar nga Shën Petersburgu i Rusisë,vrau nusen e tij vetëm një javë pas martesës,pasi humbi nervat,ngase ajo kishte harruar t’i fuste telefonin në rrymë për ta mbushur baterinë. Samir i ka thënë policisë se vrasja kishte ndodhur aksidentalisht. Ai kishte pohuar se gjatë zënkës me gruan në shtëpinë e tyre e kishte goditur aksidentalisht atë në kokë,goditje e cila edhe kishte qenë fatale. per te par videon kliko ne reklam..

Read More

LAJM MAKABER/ Foshnja 7 muajshe humbi jetën pasi u ‘harrua’ në makinë nga babai

Një Djalë 7 Muajsh Është Gjetur U Vdekur Në Makinën E Babait Të Tij Në Houston. Justin Huynh Ishtë Lënë Në Ulësen E Pasme Të Makinës Për 10 Orë Pasi Babai I Tij Shkoi Në Punë Dhe E Harroi, Shkruan The Houston Chronicle. Kur Nëna E Fëmijës Raportohet T’i Ketë Telefonuar Atij Për Të Pyetur Për Foshnjen, Ai E Kishte Gjetur Djalin Pa Shenja Jete. Temperaturat Ishin Të Larta Në Atë Pjesë Të Vendit. Babai U Intervista Nga Policia Por U Lirua Deri Në Vazhdimin E Mëtejmë Të Hetimeve./

Read More