Me kaq përfundon gjithçka – e patë puna e Rusisë, ja çka i bëri sot NATO (FOTO)

Katër batalione ndërkombëtare të stacionuara në Evropën Lindore tashmë janë të gatshme t’i përgjigjen çdo agresioni rus,njoftuan ministrat e Mbrojtjes së tetë vendeve anëtare të NATO-s. Gjermania, Britania e Madhe, SHBA-ja dhe Kanadaja aktualisht drejtojnë katër grupe ushtarake multinacionale në Estoni,Letoni,Lituani dhe Poloni. Dislokimi i tyre u vendos nga liderët e NATO-s gjatë një samiti në Varshavë në korrikun e 2016,në kuadër të një forcimi më të madh të mbrojtjes kolektive vendosur pas aneksimit të Krimesë nga Rusia dhe ofensivës së rebelëve separatistë prorusë në lindje të Ukrainës në 2014.…

Read More

Aksident i rëndë: 14 të vdekur! (Video)

Si pasojë e një aksidenti në autostradën pranë provincës Beni Suef që ndodhet rreth 120 kilometra në jug të Kajros kanë vdekur 14 persona dhe plagosur 42 të tjerë, njoftoi Ministria e Shëndetësisë. Aksidenti është shkaktuar nga përplasja e një autobusi me një kamion i cili ka rënë nga një urë pranë provincës Beni Suef, në jug të Kajros. “Tre nga të plagosurit që ishin në gjendje të rëndë shëndetsore janë transferuar në një njësi të specializuar”, raportoi televizioni shtetëror. Aksidentet e rënda rrugore janë relativisht të zakonshme në Egjipt…

Read More

LAJMI I FUNDIT: 13-vjeçarja vari veten në pyll, arsyeja do ju shokojë (Video)

Nje vajz 13 vjeqare vari veten ne pyll pasi dashnori i saj e kishte trathtuar.Mediat shkruajn se vajza ishte e bindur se njerzit nuk e donin. Pasi i ati e shpalli te humber vajzen, dikush e gjeti ne pyll ne mengjes tjeter. Vetvrasja e vajzes eshte shkakruar nka ndarja e me djalin duket se i ka ardhur namaje te hundes nga sjelljet e vajzes. Babai i vajzes i shqetuar ne ora 11 mer policin te mbremjes duke then se vajza eshte humbur dhe nuk ishte kthyer ne shtepi.Kerkimet vijuan deri…

Read More

Shqiptarët vrasin serbin në Vjenë, pasi “komplimenton” shqiptaren në shoqërinë e tyre

37-vjeçari Perica Gavriloviq, pronar i një biznesi për furnizim me ushqime në Vjenë të Austrisë, është vrarë sot në orët e hershme të mëngjesit. ‘Kurir’ duke u thirrur ne deklaratën e një dëshmitareje serbe, thotë se vrasësit janë dy shqiptarë, transmeton gazetametro.net Sipas burimeve, sulmuesit kanë qenë të në shoqërinë e dy vajzave, gjithashtu shqiptare, ndërsa ata dy e kanë sulmuar Pericën pasi e kanë kaluar semaforin. Deri te sulmi me thikë ka ardhur kur Gavriloviqi dhe një person me të cilin ai shoqërohej, “i kanë dhënë komplimente njërës prej…

Read More

Ngjarje e rëndë ndodhi në këtë qytet të Kosovës, një person është…

Dy persona janë arrestuar në Klinë, pasi që të njëjtit e kanë sulmuar fizikisht duke e ther me thikë viktimën mashkull të komunitetit ashkali. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor.Me urdhër të prokurorit njëri prej të dyshuarve dërgohet në mbajtje, ndërsa, i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt. per me shume kliko ne reklame   /

Read More

‘Vdes’ ylli turk i serialeve (VIDEO)

Është përcjellë për në banesën e fundit, Kuzey Vargin, një prej emrave më të njohur të kinematografisë turke. Ai së fundmi luajti rolin e “Adil Esrefoglu” në serinë “Lugina e Ujqërve”. Veterani i kinematografisë vuante nga tensioni i lartë dhe qëndroi në reanimacion në provincën bregdetare të Muglas për më shumë se një muaj për shkak të mosfunksionimit të veshkave. I lindur në vitin 1940, Vargin nisi karrierën e tij kinematografike në vitet 1960 dhe ndryshe nga shumë aktorë të “Yesilçam”, i rezistoi kohës duke luajtur edhe në “epokën e…

Read More

Edhe pak ditë na ndajnë nga 21 gushti, frikësohet e gjithë bota (VIDEO)

21 gushti 2017 do të jetë dita e shënuar kur do të ndodhë eklipsi që do të mbulojë tërësisht diellin. Ky eklips ndodh për herë të parë që nga viti 1918. Hëna do të zhvendoset pas Diellit dhe sipërfaqja e Tokës do të zhytet në hije të plotë për disa minuta. Eklipsi do të mund të shihet në të gjitha shtetet e botës, por më i dukshëm do të jetë në Amerikë dhe mendohet se do të zgjasë 1 orë e 40 minuta. NASA ka konfirmuar ekzistencën e këtij planeti…

Read More

Nuk ka burra, ky shtet ofron 5 mijë euro për t’u martuar me vajzat e tyre, nxitoni…

Edhe pse është një shtet super i bukur, lindshmëria është e ulët. Për këtë, prej disa vitesh,qeveria e Islandës ofron të ardhura mujore në masën e 5 mijë eurove,për të gjithë ata meshkuj që vendosin të martohen me femrat që kanë shtetësi islandeze. Arsyeja është se shteti ka vetëm 320 mijë banorë dhe pjesa më e madhe e tyre janë mbi 40-vjeç,ndaj vendi po përballet me një krizë të vërtetë demografike. Iniciativa e propozuar nga Presidenti nuk është aspak e re, pasi edhe Kanadaja e Japonia kanë programe të tilla,ku…

Read More

LAJMI I FUNDIT: Sapo ndodhi, aksident i rënde, vdes Meta (FOTO)

Një punonjës i policisë së Korçës ka humbur jetën pas humbjen së kontrollit të mjetit ku udhëtonte së bashku me kolegë. Nga të dhënat e policisë së Korçës, mësohet se mjeti tip “Mitsubishi” me targa të policisë ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Fitore. Si shkak paraprak i aksidentit dyshohet të ketë qenë humbja e kontrollit nga ana e drejtuesit Meta.. kliko ne reklam per ta pare foton…

Read More

Nxehet keq situata mes Gjermanisë dhe Turqisë: Çfar po ndodh mes tyre, lufta afër?

Qeveria gjermane ka deklaruar se do të zhvendosë bazën dhe personelin e saj ushtarak nga Turqia, për shkak të mosmarrëveshjeve me Ankaranë zyrtare. Konkretisht, vendimi i komunikuar nga ministrja e Mbrojtjes Ursula von der Leyen është marrë pas refuzimit të qeverisë turke për të lejuar deputetët gjermanë të vizitonin bazën në Incirlik. Bisedimet e zhvilluara mes palëve këtë të hënë në kryeqytetin turk dështuan dhe ministrit të Jashtëm gjerman,Sigmar Gabriel nuk i mbeti gjë tjetër veçse të konfirmonte mosmarrëveshjet dhe lëvizjen e 250 trupave gjermane dhe pajisjeve ushtarake. Siç tha…

Read More