Xhakarta e “O sa mirë” jua “ftofë” të gjithave me trupin e saj!

Xhakarta e “O sa mirë” jua “ftofë” të gjithave me trupin e saj! Arta Elezi është fytyra më e re e serialit që ka arritur të kthehet në një nga më të shikuarit në trojet shqiptare. Simpatke, joshëse dhe shumë e dashur për publikun shqiptar aktorja Arta Elezi duke se ka vendosur që bëj ca pushime të merituara pas sukseseve që ka arritur. Pushimet nuk kanë vlerë nëese nuk dokumentohen me disa fotografi, e më shumë kur ato janë tejet joshëse. Kështu ka vendosur që surprizoj edhe aktorja Arta Elezaj…

Read More

Ja çfarë duhet të bëni nëse ju ngrin makina

Provoni dhe na tregoni përvojat tuaja, thonë që vërtet ka sukses. Gërryerja monotone e akullit nga xhami i shoferit dhe ngrirja mund të bëhen me ndihmën e kësaj metode të shpejtë dhe të thjeshtë! Fjala është për trukun i cili do t’ia lehtësojë jetën çdo shoferi, sepse me ndihmën e tij akulli nga xhami i shoferit do të zhduket për një minutë. E gjitha që ju nevojitet është një shishe plastike me spërkatës në të cilin duhet të qitni 2/3 alkool, 1/3 ujë dhe një lugë shampo për larje enësh.…

Read More

Laureta Maqedonci femra pas të cilës vdesin këngëtar e politikan në Kosovë (Foto)

Laureta Maqedonci është pa dyshim ndër femrat më të bukura në Kosovë, pas secilës shumë meshkuj lënë kokën. Pas saj janë të magjepsur edhe shumë të njohur, këngëtar e fytyra të tjera publike. Laureta është modele e afirmuar, por që kohët e fundit nuk është se po merret shumë me sfilata e sesione fotografike. Pra, po rri larg aktiviteteve në fushën e modës. Bukuroshja kosovare është përfolur disa herë për jetën e saj personale, madje disa herë edhe është detyruar të reagoj për gjoja spekulime të medias.

Read More

EKSKLUZIVE: ‘Tronditet’ Shqipëria, Sapo ndodhi, Atentat me armë, plagoset Rama (VIDEO)

Një plagosje ka ndodhur diten e sotme në qytetin e Shijakut. Sipas informacioneve të para nga burimet policore,një person ka mbetur i plagosur dhe se ai është punonjës i Policisë Bashkiake të Shijakut. I plagosuri është identifikuar si Shpend Rama, 40-vjeç. Ai ka marrë një plumb në gjymtyrët e poshtëm dhe është shtruar në spital,ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. per te par videon e plote kl,iko ne rekl,ame.. dhe prit 4 sekonda qe te hapet video…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tragjedi e rëndë sapo ndodhi, dy të vrarë, ja emrat dhe fotot e tyre (FOTO)

Dy të rinj shqiptarë janë gjetur të vdekur në një gurore të braktisur në komunën Acquasanta në provincën e La Spezia. Policia italiane ka zbuluar trupat e pa jetë të dy shqiptarëve gjatë natës së shkuar, dhe njëri prej tyre është identifikuar. Ai quhet Fabiol Kycyku 19 vjeç të cilin familjarët kanë denoncuar zhdukjen e tij të dielën e shkuar. kli,ko ne rek,lam per ti pare viktimat,.,.,.dhe prit 4 sekonda qe te hapet…

Read More

LAJMI FUNDIT: Sapo ndohi, tronditet Kosova, mbytet me traktor djaloshi 15 vjecar (VIDEO)

I riu M.V (15) nga fshati Lece në Medvegjë është mbytur sot rreth orës 14:00, kur, po ngiste një traktor, i cili pas një manovrimi rrëshqiti jashtë rrugës lokale dhe u përmbys, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”. Djaloshi shpejtë e shpejtë është dërguar në shtëpine shëndetit “Medvegja”,ku mjekët i ofruan atij ndihmën, por ai nderroi jete nga lëndimet e rënda që kihshte pësuar në aksident. Policia e trafikut në Leskovc shqyrtoi nëse traktori ishte dëmtuar, dhe shkaktoi aksident apo kishte ndonjë arsye tjetër. Dëshmitarët thonë se menjëherë kanë transportuar…

Read More

LAJMI FUNDIT: …viktima të shumta në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Të martën, më 16 shtator, KFOR’i mori pjesë në një ushtrim të përbashkët në koordinim me autoritetet vendore për të testuar procedurën emergjente që do të zbatohej në rast të ndonjë incidenti në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës. Sipas një njoftimi nga KFOR’i,gjatë ushtrimit,një avion me rreth 90 vetë në bord u simulua të ketë dalë jashtë pistës.Së bashku me kompaninë LIMAK,Policinë e Kosovës dhe Forcën e Sigurisë së Kosovës, KFOR’i zbarkoi asetet e veta mjekësore,tokësore dhe ajrore. kl,iko ne rek,lam dhe prit 4 sekonda qe te hapet video…

Read More

Çdo ditë ajo e përshëndeste këtë të pastrehë, por çfarë ky lypës beri i ndryshoi jetën

Është nga ato historitë që nuk të ndodh shpesh të lexosh për to. Burri i pastrehë 77 vjeçar prej 35 vitesh shkruante poezi në rrugë, por talenti i tij kurrë nuk u vu re. Por ditët kalonin dhe në atë rrugë ai sheh herë pas here një grua, fillojnë të miqësohen dhe çdo ditë Shala e përshëndet. Plaku emocionohet shumë nga ajo dhe vendos t’i kushtojë asaj një poezi, të cilën ia jep të nesërmen. Shala e cila kishte në zotërim një shtëpi botuese e lexon poezinë por ngelet pa…

Read More

Adelina ia publikon Anton Qunit këtë gjë: Ti more Anton Quni mua ma ke… (Video)

Kandidati i LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës dhe ish komandanti i UÇK’së Anton Quni,gjatë një interviste ka treguar se ka përdorur këngëtaren Adelina Ismaili si motivim për ushtarët e UÇK’së.Ai për t’i motivuar ushtarët, kishte folur për planin e Arkanit që kishte për ta kindapuar këngëtaren Adelina Ismaili,e cila në atë kohë ishte mjaft e njohur për të gjithë në Kosovë.Adelina ka reaguar sot pas kësaj historie të trguar nga Quni,të cilin këngëtarja e ka quajtur si një nga njerëzit më të mëdhenj që ka njohur në jetë,transmeton…

Read More

Lajmi që po gëzon botën : Ja kush vdiq në orën 7:00 (FOTO)

Vrasësi i ‘Moor’ Ian Brady,i cili torturoi dhe vrau pesë fëmijë sëbashku me Myra Hindley duke tronditur kombin,ka vdekur. 79-vjeçari vdiq në spitalin Ashworth, një njësi e sigurt psikiatrike në ‘Merseyside’,ku ai ishte ndaluar që nga viti 1985. Brady, i cili u burgos në vitin 1966,varrosi katër nga viktimat e tij në varre në Manastirin e Madh,Saddleëorth Moor. Vëllai i një prëj viktime tha se vdekja e Brady nuk do t’i jepte fund “makthit” të tyre./. shtyp hapsiren e me pposhtme qe te hapet videoo…dhe prit 4 sekonda qe te…

Read More