LAJMI FUNDIT: Tronditet estrada shqiptare, vdes tragjikisht kengetari i njohur (VIDEO)

Këngëtari i mirënjohur Françesk Radi ka vdekur sot pasdite, në moshën 67 vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Këngëtari është raportuar të ketë qenë i shtrirë për një kohë në Qendrën Spitalore Universitare “ Nënë Tereza”, në Tiranë për shkak të një hemorragjie cerebrale. Françesk Radi ka qenë ndër emrat më të njohur të muzikës së lehtë përgjatë viteve të 80-ta dhe 90-ta,me c ‘rast arti shqiptar sot ka pësuar një humbje shumë të madhe. Me rastin e vdekjes së këngëtarit të njohur shumë artistë dhe këngëtarë kanë ngushëlluar familjen…

Read More

Sëmuret rëndë Meda, dërgohet urgjentisht tek mjeku

Është njëri ndër këngëtarët që ka pushtuar zemrat e adhuruesve të muzikës folk. Është ky këngëtari i njohur Meda ,i cili është shumë i angazhuar gjatë sezonit veror me dasma dhe ahengje familjare. Ndonëse puna po i ecën mirë,duket se e njëjta gjë nuk vlen edhe për jetën personale ,kjo pasi që ai kohëve të fundit nuk është mirë me shëndet. Meda për Express ka treguar se është i sëmurë dhe po i dhëmbë dhëmbi. ‘Për momentin jam tek mjeku ,kam dhimbje të tmerrshme të dhëmbit’ ,ka thënë Meda për…

Read More

LAJMI FUNDIT: Gjiko pëson aksident me veturë, në gjendje të rëndë (Foto)

Reperi Asdren Gjikolli,i njohur me emrin artistik Gjiko,ka pësuar një aksident të rëndë komunikacioni. Aksidenti ka ndodhur në tunelin e Kalimashit,me ç’rast vetura e tij është përplasur me një kamion. Burime të Telegrafit njoftojnë se hitbërësi i këngës “Yjet nalt” ishte duke shkuar për në Shqipëri në momentin kur ka ndodhur aksidenti. Ai duhej të mbante një koncert në Velipojë. Nga fotografitë e siguruara nga Telegrafi,shihet se vetura e tij është dëmtuar rëndë. kliko ne reklam per ta pare foton…

Read More

Në Zvicër kërcet dajaku, ja çfarë i ka ndodhur Mensurit të “Stupcave” (VIDEO)

Mensur Sfaqiu është gjendur në një situatë të pazakontë. Në një video të siguruar nga mediat ai shihet se është në një hotel në Zvicër,ku policia po ndërhynte në ndarjen dhe arrestimin e disa personave që ishin duke u rrahur mes vete. Mensuri ishte habitur me ngjarjen teksa po ecte dhe shihte këta persona, por nuk mungonin as të qeshurat me personin që po e xhironte!/Presheva News/

Read More

LAJMI FUNDIT: Pas disa problemeve familjare, ndahet Meda nga gruaja e tij, arsyeja shokuese..

Ishin çifti me i lumtur në estradën Shqiptare,por si duket edhe këtyre ju erdhi fundi,shkak i kësaj ishte se gruaja i zbuloi disa mesazhe ne telefonin privat te këngëtarit Meda. Gruaja e Medes ka kërkuar menjëherë sqarime nga ai,mirëpo arsyetimet nuk e binden aspak dhe ajo kërkoi divorcin menjëherë, u shprehen disa burime te sigurta brenda familjes. Meda kohë më parë është bere edhe baba i fëmijës se katërt,prandaj shpresojmë qe ky informacion mos të jetë i vërtetë.

Read More

Rapsodi kosovar vret gruan, vajzën dhe veten (Foto)

Rapsodi i njohur kosovar ,Sami Veseli ka vrarë bashkëshorten,vajzen e tij dhe më pas ka vrarë edhe veten. Veseli i cili me origjinë ishte nga qyteti i Ferizajit ,tash e sa vite jetonte në Gjermani–transmeton Indeksonline. Vrasja dyshohet të jetë kryer për motive të ulta. Lajmin për vdekjen e trefishtë e ka dhënë një mik i afërt i Veselit./Indeksonline/

Read More

Meda e ‘përzë’ nusen ditën e Bajramit

Këngëtari Meda Ishte Ai I Cili Për Festen E Bajramit Sot Pati Vizitë Nga Moderatori I Emisionit “1 Kafe Me Labin” Labinot Gashi. Meda Bashkë Me Familje Dhe Labin Biseduan Shumëcka,Një Nder Pytjet Me Interesante Që Labi I Bëri Nusës Së Tij,Ishte A Më Mirë Festa E Bajramit Me Medën A Te Nëna? Kurse Lulja Tha Se Tek Nënë,E Meda Ishte Ai Që Goditi Më Shume,Duke I Thënë Asaj Që Te Shkoj Tek Nëna,Pse Rri Ketu ,Shkruan GazetaBlic.Com Lulja Mbeti Pa Fjalë Kjo Edhe U Vërejt Gjatë Ketij Emisioni I…

Read More

Prekëse: Kënga e Shyhretes dhe Goldit pajtoi një vëlla e motër që nuk flisnin për 15 vite (Video)

Disa javë më parë ,këngëtarja Shyhrete Behluli publikoi projektin e ri “Vëlla e motër” në bashkëpunim me reperin Gold AG. Marrë shkas nga suksesi i vitit të kaluar ,dyshja kapën sërish një tematikë të ndjeshme dhe shumë të qëlluar ,duke vënë në spikamë raportin mes vëllait e motrës. Por ,ndikimi i kësaj kënge duket të ketë qenë shumë më i madh sesa që e kishin menduar artistët kur e punuan si projekt. Shyhretja ka treguar për Prive se ka marrë një telefonatë ,ku i kishin rrëfyer një histori prekëse të…

Read More