LAJMI FUNDIT: Tragjike, aksidentohet autobusi turistik, 23 të vdekur

Të paktën 23 persona kanë vdekur pasi një autobus turistik ra nga një shkëmb në jug të turqisë, pranë pikës turistike Marmaris. Të paktën 11 persona të tjerë mbetën të plagosur nga aksidenti,që ndodhi pasi shoferi humbi kontrollin dhe u përplas me barrierën ndarëse, duke përfunduar në anën tjetër të rrugës. Mediat lokale bëjnë të ditur se mes pasagjerëve nuk kishte turistë të huaj. Sipas burimeve,autobusi ishte drejtuar për në Marmaris për një event me rastin e Ditës së Nënës, që celebrohet të dielën.kliko ne reklam per te pare videon…

Read More

Lajmi Fundit: Tërmet i madh, mbi 330 të vdekur (Video/Foto)

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 339 personave dhe plagosjen e 2.800 të tjerëve. Autoritetet iraniane kanë deklaruar ndërkohë se 70 mijë persona të tjerë kanë nevojë për strehim. Shumica e viktimave janë nga provinca perëndimore e Iranit, Kermanshah, ndërsa 11 të tjerë humbën jetën në Irak, ku njerëzit braktisën shtëpitë dhe dolën në rrugët e kryeqytetit Bagdad. “Isha ulur për të ngrënë darkë me fëmijët e mij, kur papritur ndërtesa filloi të lëkundej. Në fillim mendova se ishte…

Read More

Tragjedi në Rrugën e Kombit: Vdes këngëtarja shqiptare, lëndohet 32-vjeçari nga Ferizaj

Vajza që ndërroi jetë në aksidentin e ndodhur në hyrje të Kalimashit pasditen e së dielës ishte një këngëtare e muzikës popullore të Mirditës, Stela Gjoka Ngjarja ndodhi në rrugën e Kombit, në afërsi të tunelit të Kalimashit. Një mjet tip “Volkswagen” që drejtohej nga vetë këngëtarja doli nga rruga dhe u përplas me barrierat. Një nga pjesë e trafikndarëses depërtoi mespërmes makinës. 29 -vjeçarja nga Mirdita ndërroi jetë dy orë pas aksidentit, kurse 32 vjeçari nga Ferizaj i Kosovës ndodhet në spital. Ende nuk dihet shkaku i këtij aksidenti…

Read More

Takohen Putin dhe Erdogan, e pabesushme cfare vendosin per Kosoven(VIDEO)

Presidenti rus, Vladimir Putin, do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, në Sochi të Rusisë më 13 nëntor. Kremlini ka njoftuar se Putini dhe Erdogan do të diskutojnë çështje rajonale dhe ndërkombëtare, përfshirë edhe “ luftën e përbashkët kundër terrorizmit” dhe përpjekjeve për t’i dhënë fund luftës gjashtëvjeçare në Siri. Ata pritet që të diskutojnë edhe rritjen e tregtisë bilaterale dhe bashkëpunimin në fushën e energjisë. Rusia ka mbështetur ushtarakisht presidentin sirian, Bashar al-Assad në lufën e tyre, ndërsa Turqia mbështetë rebelët të cilët janë kundër…

Read More

Lajmi Fundit: Sapo ndodhi, vritet gazetarja e njohur shqiptare, ja cfare shkruajti per her te fundit(Video)

Një ngjarje e tronditi botën e gazetarisë ku një aksident i rëndë i mori jetën gazetares 24-vjeçare Erinolda Isufaj ditën e djeshme. Një bllok mermeri i mori jetën gazetares investigave të emisionit “Stop” në Tv Klan, Eironolda Isufaj. Vdekja tragjike e gazetares erdhi pas një aksidenti fatkeq në autostradë ku teksa po ecte me makinën e saj tip “Peugeot”, një blllok i madh mermeri u shkëput nga një makinë që po e transporte dhe i ra asaj. Ajo ndodhej në makinë sëbashku me bashkëshortin dhe dy prindërit e saj, të…

Read More

Kerset pushka në Maqedoni,sapo ndodhi, plagoset politikani i njohur shqiptar (VIDEO)

Një politikan shqiptar në Maqedoni ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:45 në Kërçovë.Sipas televizionit maqedonas “Alsat”, i plagosur ka mbetur politikani shqiptar Alit Abazi, kandidat i pavarur në zgjedhjet lokale. Përveç Abazit, është plagosur edhe shefi i fushatës të tij elektorale, Destan Abdiu. Shty,pe rekla,men dhe prit 5 sekonda pastaj shfaqet video e ngjarjes:

Read More

Dhëndri ndalon dasmën: ‘Zemra ime i përket dikujt tjetër’, deklarata e papritur i përlot të gjithë (Video)

Deklarata e një dhëndrit ka përlotur dasmorët gjate ceremonise se dasmes. Bëhet fjalë për një çift nga Portugalia, te quajtur Jefferson dhe Jessica. Teksa po bëheshin betimet, një moment i papritur ishte kur dhëndri ndaloi ceremoninë për të bërë një deklaratë të veçantë. Jefferson, tha se kishte për të bërë një rrëfim pasi zemra e tij i përkiste dikujt tjetër. Të gjithë u shokuan në fillim, por kur dhëndrri nxori para te gjitheve vajzën e gruas, të cilën ajo e ka nga martesa e parë, të gjithë shpërthyen në lot.…

Read More

LAJMI FUNDIT: Shokuese, arrestohet Ramush Haradinaj në Sërbi…

Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste,ka deklaruar ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq duke u përgjigjur në pyetjen se a do të arrestohet Ramush Haradinaj nëse shkon në Nish (Serb),transmeton Koha.net. “MPB vepron sipas urdhrit të Prokurorisë në rastet kur të akuzuarit gjenden në fletë arreste. Polica do të veprojë ashtu ”, citon “kurir” i Beogradit të ketë thënë Stefanoviq. Të martën medie të Beogradit kanë njoftuar se një takim ndërmjet kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama,kryeministres së Serbisë…

Read More