Arrestim spektakolar si ne filma i “bossit” të kokainës në Serbi (VIDEO)

Në Pragë dhe Novi Sad, anëtarët e një grupi të krimit të organizuar të dyshuar për trafikim të kokainës u arrestuan, nga policia serbe. Përveç kokainës, policia konfiskoi përkohësisht rreth 110,000 euro, Porsche Panamera më të shtrenjtën, Audi A-8, Mercedes dhe automjete të tjera me vlerë më të vogël nga pesë të dyshuarit. klikko nrekklam per tpar videonn spektakolare

Read More

Ramush Haradinaj “dridh” Serbin shkon ne Bruksel edhe pse mund te arrestohet(VIDEO)

Agjencia e lajmeve Reuters shkruan se Kryeministri Ramush Haradinaj mund të arrestohet gjatë udhëtimeve jashtë vendit, edhe pse mban postin e shefit të ekzekutivit, nëse Serbia nuk e tërheq fletarrestin kundër tij që e ka dërguar në Interpol. Duke e rikujtuar arrestimin e tij në Francë më herët gjatë këtij viti, Reuters, duke u thirrur në diplomatët perëndimorë në Prishtinë dhe zyrtarët vendës, shkruan se Haradinaj mund të arrestohet gjatë vizitave jashtë shtetit nëse Serbia nuk e deaktivizon fletarrestin. Një vizitë e Kryeministrit Haradinaj në Bruksel javën e ardhshme, e…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tronditet Shqipëria, atentat me armë plagoset rëndë Basha (Video)

Kjo ngjarje tragjike sapo ndodhi në Shqipëri, ku sipas të dhënave të policisë një grup i armatosur kan bërë një atentat ndaj bossit shqipëtar (S.B), dhe është dërguar urgjent në spital, ai njihet në të gjithë shqipërinë si një biznismen i fortë, Lajm i mirë është se në lagje kamerat e kan regjistruar ngjarjen, dhe policia po bën hulumtime për zbulimin e personave, Ju sjellim edhe videon kur bëhet momenti i atentatit, Klikoni rekklam me posht dhe pas 5 sekondash ju hapet video, kujdes pamjet:

Read More

Reshje bore gjate nates, trashësia arrin deri në gjysmë metre(FOTO)

Sipas parashikimin të fundit meteorologjik dhe hidrologjik kroat në fillim të javës së ardhshme pritet të bjerë bora parë ku në disa zona do të bjerë deri në gjysmë metër e dëborës. Të premten, bregdeti pritet të jetë mesatarisht me re, por kryesisht pa reshje. Në pjesën e parë të ditës mjegull ose retë me re dhe të ulët. Në Adriatik, ajo është e ndryshueshme me periudha diellore, dhe vetëm herë pas here në Dalmaci dhe Istria mund të shihet pak. Klikko nrekklam per tpaar fotton

Read More