LAJMI FUNDIT: Sapo ndohi, tronditet Kosova, mbytet me traktor djaloshi 15 vjecar (VIDEO)

I riu M.V (15) nga fshati Lece në Medvegjë është mbytur sot rreth orës 14:00, kur, po ngiste një traktor, i cili pas një manovrimi rrëshqiti jashtë rrugës lokale dhe u përmbys, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Djaloshi shpejtë e shpejtë është dërguar në shtëpine shëndetit “Medvegja”,ku mjekët i ofruan atij ndihmën, por ai nderroi jete nga lëndimet e rënda që kihshte pësuar në aksident.

Policia e trafikut në Leskovc shqyrtoi nëse traktori ishte dëmtuar, dhe shkaktoi aksident apo kishte ndonjë arsye tjetër.

Dëshmitarët thonë se menjëherë kanë transportuar djaloshin, por pavarësisht reagimit të shpejtë të mjekëve, ai nuk ka mundur ti mbijetoj lëndimeve të marra.
kli,ko ne rek,lam per te pare videon dhe prit 4 sekonda qe te hapet…

Te fundit