LAJMI FUNDIT: Tronditet e gjith Shqiperia nga kjo qe sapo ndodhi para 30 min ka edhe te vdekur (Video)

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të Lushnjes pasditen e sotme. ABC News raporton se njëri nga viktimat është Zamir Latifi. Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan në drejtim të paditur.Identiteti i tyre nuk dihet, ndërsa policia ka ngritur postblloqe për kapjen e tyre. Sipas ABC News, dy viktimat janë miq të familjes së Aldo Bares. Ndërkohë, nuk ka informacione as për të plagosurit. Mësohet se ata…

Read More

EKSKLUZIVE: ‘Tronditet’ Shqipëria, Sapo ndodhi, Atentat me armë, plagoset Rama (VIDEO)

Një plagosje ka ndodhur diten e sotme në qytetin e Shijakut. Sipas informacioneve të para nga burimet policore,një person ka mbetur i plagosur dhe se ai është punonjës i Policisë Bashkiake të Shijakut. I plagosuri është identifikuar si Shpend Rama, 40-vjeç. Ai ka marrë një plumb në gjymtyrët e poshtëm dhe është shtruar në spital,ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. per te par videon e plote kl,iko ne rekl,ame.. dhe prit 4 sekonda qe te hapet video…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tragjedi e rëndë sapo ndodhi, dy të vrarë, ja emrat dhe fotot e tyre (FOTO)

Dy të rinj shqiptarë janë gjetur të vdekur në një gurore të braktisur në komunën Acquasanta në provincën e La Spezia. Policia italiane ka zbuluar trupat e pa jetë të dy shqiptarëve gjatë natës së shkuar, dhe njëri prej tyre është identifikuar. Ai quhet Fabiol Kycyku 19 vjeç të cilin familjarët kanë denoncuar zhdukjen e tij të dielën e shkuar. kli,ko ne rek,lam per ti pare viktimat,.,.,.dhe prit 4 sekonda qe te hapet…

Read More

LAJMI FUNDIT: Sapo ndohi, tronditet Kosova, mbytet me traktor djaloshi 15 vjecar (VIDEO)

I riu M.V (15) nga fshati Lece në Medvegjë është mbytur sot rreth orës 14:00, kur, po ngiste një traktor, i cili pas një manovrimi rrëshqiti jashtë rrugës lokale dhe u përmbys, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”. Djaloshi shpejtë e shpejtë është dërguar në shtëpine shëndetit “Medvegja”,ku mjekët i ofruan atij ndihmën, por ai nderroi jete nga lëndimet e rënda që kihshte pësuar në aksident. Policia e trafikut në Leskovc shqyrtoi nëse traktori ishte dëmtuar, dhe shkaktoi aksident apo kishte ndonjë arsye tjetër. Dëshmitarët thonë se menjëherë kanë transportuar…

Read More

LAJMI FUNDIT: …viktima të shumta në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Të martën, më 16 shtator, KFOR’i mori pjesë në një ushtrim të përbashkët në koordinim me autoritetet vendore për të testuar procedurën emergjente që do të zbatohej në rast të ndonjë incidenti në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës. Sipas një njoftimi nga KFOR’i,gjatë ushtrimit,një avion me rreth 90 vetë në bord u simulua të ketë dalë jashtë pistës.Së bashku me kompaninë LIMAK,Policinë e Kosovës dhe Forcën e Sigurisë së Kosovës, KFOR’i zbarkoi asetet e veta mjekësore,tokësore dhe ajrore. kl,iko ne rek,lam dhe prit 4 sekonda qe te hapet video…

Read More

Çdo ditë ajo e përshëndeste këtë të pastrehë, por çfarë ky lypës beri i ndryshoi jetën

Është nga ato historitë që nuk të ndodh shpesh të lexosh për to. Burri i pastrehë 77 vjeçar prej 35 vitesh shkruante poezi në rrugë, por talenti i tij kurrë nuk u vu re. Por ditët kalonin dhe në atë rrugë ai sheh herë pas here një grua, fillojnë të miqësohen dhe çdo ditë Shala e përshëndet. Plaku emocionohet shumë nga ajo dhe vendos t’i kushtojë asaj një poezi, të cilën ia jep të nesërmen. Shala e cila kishte në zotërim një shtëpi botuese e lexon poezinë por ngelet pa…

Read More

E mbani mend vajzen shqiptare qe u martua me djalin me ngjyr, e dhimbshme cfare i ka ndodhur asaj(Video)

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy vitesh marrëdhënie, ajo mbeti shtatzënë por prindërit i kërkuan ta abortonte pasi nuk mund të pranon një dhëndër me ngjyrë. Pas disa vitesh ajo erdhi në Shqiperi për t’u treguar prindërve nipin e tyre me shpresën që dashuria prej gjyshërish do t’i zbuste por kur panë që kishte trashëguar ngjyrën…

Read More

Adelina ia publikon Anton Qunit këtë gjë: Ti more Anton Quni mua ma ke… (Video)

Kandidati i LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës dhe ish komandanti i UÇK’së Anton Quni,gjatë një interviste ka treguar se ka përdorur këngëtaren Adelina Ismaili si motivim për ushtarët e UÇK’së.Ai për t’i motivuar ushtarët, kishte folur për planin e Arkanit që kishte për ta kindapuar këngëtaren Adelina Ismaili,e cila në atë kohë ishte mjaft e njohur për të gjithë në Kosovë.Adelina ka reaguar sot pas kësaj historie të trguar nga Quni,të cilin këngëtarja e ka quajtur si një nga njerëzit më të mëdhenj që ka njohur në jetë,transmeton…

Read More

Lajmi që po gëzon botën : Ja kush vdiq në orën 7:00 (FOTO)

Vrasësi i ‘Moor’ Ian Brady,i cili torturoi dhe vrau pesë fëmijë sëbashku me Myra Hindley duke tronditur kombin,ka vdekur. 79-vjeçari vdiq në spitalin Ashworth, një njësi e sigurt psikiatrike në ‘Merseyside’,ku ai ishte ndaluar që nga viti 1985. Brady, i cili u burgos në vitin 1966,varrosi katër nga viktimat e tij në varre në Manastirin e Madh,Saddleëorth Moor. Vëllai i një prëj viktime tha se vdekja e Brady nuk do t’i jepte fund “makthit” të tyre./. shtyp hapsiren e me pposhtme qe te hapet videoo…dhe prit 4 sekonda qe te…

Read More