LDK merr vendim të papritur, dridhë skenën politike

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk do ta kenë përkrahjen e elektoratit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Prizren.

Kështu ka thënë kryetari i Degës së LDK’së në Prizren, Haxhi Avdyli, në një intervistë për Gazetën Express.

Avdyli ka bërë të ditur se asnjëri prej kandidatëve që do të përballen në balotazh më 19 nëntor, Shaqir Totaj i PDK’së e Mytaher Haskuka i VV’së, nuk mund të llogarisin në mbështetjen e LDK’së.

/

Te fundit