Epike: Nusja rrahet keq me vjehrrën, me boksa e shuplaka (VIDEO +16)

Nusja dhe Vjehrra asnjëherë nuk do të gjejnë paqe mes vete. Edhe nga lashtësia Vjehrra dhe Nusja kanë qenë si dy rivale të ashpëra e shpesh herë me kacafytje të mëdha. Siç shihet në këtë video kacafytja në kuzhinë ka kaluar edhe kufijtë, ku nusja e ka kapur për flokësh vjehrrën./GazetaPrishtina/ Nga kjo video do të shkriheni së qeshuri. Për më shumë shikoni videon më poshtë: kliko ne reklam per ta pare videon..

Read More

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi n’Kosovë ne diten e tretë të Bajramit,ka edhe të vdekur [video]

Një person ka mbetur i vdekur dhe një i lënduar pas një aksidenti në autostradën Prishtinë – Prizren në afërsi të Suharekës. Policia e Kosovës, ka konfirmuar për Ekonomia Online, se një person ka humbur jetën dhe një tjetër është lënduar. Ende nuk janë sqaruar rrethanat në të cilat ka ndodhur aksidenti. Më pas janë shkaktuar kolona të gjata në drejtim të Prishtinës., per te pare fotot kliko ne reklam…   …

Read More

LAJMI FUNDIT:Tronditet Tirana nga kjo që sapo ndodhi para pak minutash…

Një incident me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet,pranë rrugës së Dibrës,ku një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur. Personi i plagosur V.K. është qëlluar nga një person i paidentifikuar i veshur me të bardha,rreth 1 e 60 i gjatë,i cili është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes. 28-vjeçari i plagosur rëndë është dërguar menjëherë në spital ku po merr edhe trajnimin e mjekëve. Në vendngjarje janë gjetur gëzhoja plumbash që ishin shtënë nga lloji i armës tip pistoletë. Janë ngritur pika kontrolli në hyrje dalje të zonës…

Read More

Adelina ia publikon Anton Qunit këtë gjë: Ti more Anton Quni mua ma ke…

Kandidati i LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës dhe ish komandanti i UÇK’së Anton Quni,gjatë një interviste ka treguar se ka përdorur këngëtaren Adelina Ismaili si motivim për ushtarët e UÇK’së. Ai për t’i motivuar ushtarët, kishte folur për planin e Arkanit që kishte për ta kindapuar këngëtaren Adelina Ismaili,e cila në atë kohë ishte mjaft e njohur për të gjithë në Kosovë. Adelina ka reaguar sot pas kësaj historie të trguar nga Quni,të cilin këngëtarja e ka quajtur si një nga njerëzit më të mëdhenj që ka njohur…

Read More

Me kaq përfundon gjithçka – e patë puna e Rusisë, ja çka i bëri sot NATO (FOTO)

Katër batalione ndërkombëtare të stacionuara në Evropën Lindore tashmë janë të gatshme t’i përgjigjen çdo agresioni rus,njoftuan ministrat e Mbrojtjes së tetë vendeve anëtare të NATO-s. Gjermania, Britania e Madhe, SHBA-ja dhe Kanadaja aktualisht drejtojnë katër grupe ushtarake multinacionale në Estoni,Letoni,Lituani dhe Poloni. Dislokimi i tyre u vendos nga liderët e NATO-s gjatë një samiti në Varshavë në korrikun e 2016,në kuadër të një forcimi më të madh të mbrojtjes kolektive vendosur pas aneksimit të Krimesë nga Rusia dhe ofensivës së rebelëve separatistë prorusë në lindje të Ukrainës në 2014.…

Read More

Sapo ndodhi, babai qëllon për vdekje dy vajzat e tij, më pas vret veten, arsyeja do ju shokojë (Foto)

Një baba ka qëlluar me armë zjarri dy vajzat e tij,8 dhe 11 vjeçare pas një sherri banal që kishte bërë me gruan e tij. Jaime Cortinas, 42 vjeç,pas sherrit rrëmbeu vajzat e tij. Kjo pasi gruaja e tij i telefonoi policisë për ta denoncuar për ofendimin që i bëri. Për t`i shpëtuar policisë,Jaime qëlloi me armë zjarri ndaj tyre gjatë kohës kur i jepte makinës së tij Land Rover. Kjo arratisje u kthye në tragjedi për dy vajzat e vogla të cilat u qëlluan me armë zjarri nga babai…

Read More

LAJMI I FUNDIT: Sapo ndodhi Tronditet Durrësi ka edhe të vdekur..Ngushllime familjarve.(Video)

Ai kishte shkuar në plazh për të pushuar, por ndodhi që ajo të ishte dita e fundit e jetës së tij. Një ditë më parë, një 63-vjeçar ka humbur ndjenjat në plazhin e Durrësit, e më pas ka humbur jetën pa arritur në spital. Lagja ka ndodhur në plazhin në lagjen nr.13 të qytetit, ku RR.H.,me banim në Rrogozhinë,duke ecur në breg të detit,ka rënë pa ndjenja,bëjnë me dije burime zyrtare nga policia, dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Nga veprimet e kryera rezultoi se vdekja ka ardhur…

Read More

Shokuese: Nëna e bënë djalin për spital pasi mbrëmë ja ka hongër bakllavën (VIDEO)

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në një fshat në veri perëndim të Dukagjinit kur sot në mëngjes një nënë e lumtur që ka kryer të gjitha tortet dhe bakllavën qysh mbrëmë. Por kur është zgjuar dhe ka shkuar në sallon për të parë mos helbete i ka prek najkush tortet dhe bakllavën e përgaditura me dashuri mbëmë, është shokuar kur ka parë se ato nuk kanë qenë qysh i ka lënë mbrëmë. “Thash hajt ta qes ni kafe edhe e pi për qefi para se mu qu fmija kur…

Read More