LAJMI I FUNDIT: U tha para 15 minutave, e konfirmon Haradinaj

Kandidati i dominuar për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK- AAK- Nisma (PAN),Ramush Haradinaj,ka theksuar se do të ketë deputetë të zgjedhur të Kuvendit të Kosovës,që do ta votojnë Qeverinë e drejtuar nga PAN-i. Ai, në emisionin” Zona B” në Klan Kosova,ka thënë se në Kosovë ka më pasë deputetë “që në mënyrë të dinjitetshme dhe demonstrative do ta votojnë një qeveri që punon në të mirën e vendit e të cilën e drejton një koleg i njohur i tyre”! “Ka në këto grupe parlamentare njerëz që e dinë se…

Read More

LAJMI FUNDIT: Tronditet estrada shqiptare, vdes tragjikisht kengetari i njohur (VIDEO)

Këngëtari i mirënjohur Françesk Radi ka vdekur sot pasdite, në moshën 67 vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Këngëtari është raportuar të ketë qenë i shtrirë për një kohë në Qendrën Spitalore Universitare “ Nënë Tereza”, në Tiranë për shkak të një hemorragjie cerebrale. Françesk Radi ka qenë ndër emrat më të njohur të muzikës së lehtë përgjatë viteve të 80-ta dhe 90-ta,me c ‘rast arti shqiptar sot ka pësuar një humbje shumë të madhe. Me rastin e vdekjes së këngëtarit të njohur shumë artistë dhe këngëtarë kanë ngushëlluar familjen…

Read More

Ahmeti vret vajzën e tij 17 vjeçare në ditën e dytë të Bajramit, tronditë lagjën – Ja arsyeja (Video)

Iftikhar Ahmedi ka vrarë vajzën e tij Shafilea 17-vjeçare,për shkak se ajo nuk pranonte kulturën palestineze. Por falë gjuhës së trupit krimi zbulohet gjatë një interviste televizive. Prindërit e 17-vjeçares i kanë thënë policisë se vajza e tyre është zhdukur në vitin 2003. Por një ekspert i gjuhës së trupit i ka përgënjeshtruar ata 9 vite më vonë duke dëshmuar se krimin e ka kryer vetë babai i Shafileas. Vajza u vra në vitin 2003 dhe falë një dokumentari ku prindërit kanë dhënë intervistë ata janë zbuluar,konkretisht nga fjalët e…

Read More

Ky është qyteti i ëndrrave, rroga marramendëse pa punuar (FOTO)

Marinaleda është një qytet i vogël në Andaluzi, në pjesën jugore të Spanjës me një sipërfaqe prej 25 km katrorë dhe me rreth 2.700 banorë. Qyteti ta ndërton shtëpinë, nuk ka të papunë,rrogat janë 1.200 euro,stërvitje pa pagesë në të gjitha stadiumet dhe vendet për rekreacion dhe sport,nuk ka polici,interneti është pa pagesë në gjithë qytetin. Shumë spanjollë duan të shpërngulen në këtë qytet, sepse tërheq shumë turistë nga bota. Ndërsa pjesa tjetër e vendit po përballet me probleme të shumta,qytetarët e këtij qyteti treguan se njerëzit mund të jetojnë…

Read More

Latest News: Goodbye Marcus Rashford

BARCELONA are preparing an audacious bid to sign Manchester United striker Marcus Rashford if Luis Suarez leaves next summer ,according to stunning reports in Spain. Barcelona’s fearsome front three of Lionel Messi,Luis Suarez and Neymar were broken up this summer with the latter leaving for Paris Saint-Germain. And they were embarrassingly exposed by arch-rivals Real Madrid in the Spanish Super Cup earlier this month with Zinedine Zidane’s side winning 5-1 over two legs. Messi is expected to sign a new contract at the Nou Camp and an announcement was expected…

Read More