LAJMI FUNDIT: AKR-ja tradhëton LDK-në, bëhet pjesë e qeverisë së Haradinajt, i merr këto poste (FOTO)

Në kohën kur tashmë ka filluar perjudha dhe Kosova ka hyrë në proceset ligjore për formimin e Qeverisë së re,kanë filluar që edhe më shumë të shtohen kalkulimet për formimin e saj, shkruan Gazeta NewBorn.

Janë të shumta variantet dhe llogaritjet që po bëhen kohës së fundit se kush më kë do të qeverisë për 4 vitet e ardhshme.

E ish-ushtari i UÇK-së nga Maqedonia,ka shkruar duke thënë se AKR-ja është bërë pjesë e Qeverisë së Haradianajt duke marr nën udhëheqje postin e zëvendëskryeministrit të parë dhe Ministrinë e Ekonomisë./Gazeta NewBorn/

kliko ne reklam per te pare foton…

Related posts

Leave a Comment