LAJMI FUNDIT: Tronditet estrada shqiptare, vdes tragjikisht kengetari i njohur (VIDEO)

Këngëtari i mirënjohur Françesk Radi ka vdekur sot pasdite, në moshën 67 vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Këngëtari është raportuar të ketë qenë i shtrirë për një kohë në Qendrën Spitalore Universitare “ Nënë Tereza”, në Tiranë për shkak të një hemorragjie cerebrale. Françesk Radi ka qenë ndër emrat më të njohur të muzikës së lehtë përgjatë viteve të 80-ta dhe 90-ta,me c ‘rast arti shqiptar sot ka pësuar një humbje shumë të madhe. Me rastin e vdekjes së këngëtarit të njohur shumë artistë dhe këngëtarë kanë ngushëlluar familjen…

Read More

Jam Linda 22 vjeçe, e dua një djal që i plotëson këto tri kushte – Më shkruani në Viber ose Whatsapp, ja numri im

Përshëndetje Gazeta NewBorn, anonim! Jam një vajzë 23 vjeçare kam të mbaruar vetëm fakultetin e drejtësisë, aktualisht punoj në një kompani private si menaxhere e një restauranti. Jam e interesuar ta gjej një djalë i cili është serioz dhe poashtu i njeti djal që ka para dhe që është i bukur. ë tjera gjëra nuk më interesojnë nga ai.Sot është bërë e vështirë ta gjesh dikë me këto tipare. Unë nuk kam pasur kontakte seksuale me asnjë mashkull, prandaj dua një që është serioz. Kam pasur puthje e ledhatime, por…

Read More

LAJMI FUNDIT: AKR-ja tradhëton LDK-në, bëhet pjesë e qeverisë së Haradinajt, i merr këto poste (FOTO)

Në kohën kur tashmë ka filluar perjudha dhe Kosova ka hyrë në proceset ligjore për formimin e Qeverisë së re,kanë filluar që edhe më shumë të shtohen kalkulimet për formimin e saj, shkruan Gazeta NewBorn. Janë të shumta variantet dhe llogaritjet që po bëhen kohës së fundit se kush më kë do të qeverisë për 4 vitet e ardhshme. E ish-ushtari i UÇK-së nga Maqedonia,ka shkruar duke thënë se AKR-ja është bërë pjesë e Qeverisë së Haradianajt duke marr nën udhëheqje postin e zëvendëskryeministrit të parë dhe Ministrinë e Ekonomisë./Gazeta…

Read More

Vajza e la sepse ishte i varfër, pas 10 viteve u takuan rastësisht, e çuditshme ajo çfarë ka ndodhur? (VIDEO)

Ky tregim flet per nje djalosh te varfer i cili ishte dashuruar me nje vajze pasur. Nje dite, djaloshi i varfer i kishte kerkuar doren e nje vajze te pasur,mirpo ajo e kishte refuzuar duke i thënë: Paga e jote mujore eshte sa shpenzimet e mia ditore,andaj si po shpreson qe te pranoj te martohem me ty? Pas 10 vitesh e thirri ajo: Si je? Unë tash jam martuar, dhe a e din sa është rroga burrit tim? 15000 dollarë në muaj, a mund ta imagjinosh? Dhe mbi të gjitha,…

Read More

Shokon hoxha: Në xhehnet ka alkool, secili njeri i ka nga 2 gra, por mos u habiteni sepse atje ka edhe…(Video)

Një hoxhë ka shokuar me deklaratën e tij të fundit. Ai ka folur për xhehnet ndonse mund të mos jetë njeriu kompetent,shkruan Gazeta NewBorn. Por ai ka tronditur kur ka thënë se në xhehnet ekzistojnë pije dhe gjëra të cilat në këtë botë ndalohen rreptësisht siç është alkooli,dhe femrat e zhveshura. ”Xheneti është atdheu ynë. Në xhenet ka alkol! kush pin alkol knej s’ka me pi alkol anej, kush ban harame knej nuk ka per t’bo harame në xhenet. Në xhenet secili i ka nga 1000 sherbëtorë, në xhenet secili…

Read More

Latest News: Gareth Bale to Man.Utd for £93m (PHOTO)

MANCHESTER UNITED TRANSFER NEWS: All the latest on Gareth Bale, Ivan Perisic and more… Man Utd to make £93m Bale bid 13:15: Manchester United will make one final attempt to sign Real Madrid star Gareth Bale with a bid worth £93m. Jose Mourinho is on the lookout for top-drawer last-minute additions with the transfer window shutting at 11pm on Thursday. And Bale remains in his sights, with the Welshman’s future at the Bernabeu looking increasingly uncertain once again with fans turning on him for his efforts in their 2-2 draw…

Read More

Latest News: Gareth Bale to Man.Utd for £93m (PHOTO)

  MANCHESTER UNITED TRANSFER NEWS: All the latest on Gareth Bale, Ivan Perisic and more… Man Utd to make £93m Bale bid 13:15: Manchester United will make one final attempt to sign Real Madrid star Gareth Bale with a bid worth £93m. Jose Mourinho is on the lookout for top-drawer last-minute additions with the transfer window shutting at 11pm on Thursday. And Bale remains in his sights, with the Welshman’s future at the Bernabeu looking increasingly uncertain once again with fans turning on him for his efforts in their 2-2…

Read More