Shqiptarët vrasin serbin në Vjenë, pasi “komplimenton” shqiptaren në shoqërinë e tyre

37-vjeçari Perica Gavriloviq, pronar i një biznesi për furnizim me ushqime në Vjenë të Austrisë, është vrarë sot në orët e hershme të mëngjesit.

‘Kurir’ duke u thirrur ne deklaratën e një dëshmitareje serbe, thotë se vrasësit janë dy shqiptarë, transmeton gazetametro.net

Sipas burimeve, sulmuesit kanë qenë të në shoqërinë e dy vajzave, gjithashtu shqiptare, ndërsa ata dy e kanë sulmuar Pericën pasi e kanë kaluar semaforin.

Deri te sulmi me thikë ka ardhur kur Gavriloviqi dhe një person me të cilin ai shoqërohej, “i kanë dhënë komplimente njërës prej femrave që ishte nën shoqërinë e dy shqiptarëve”.

“Është e çuditshme në këto orë të vona të shihet rrugëve një femër kaq e bukur”, citohet të ketë qenë ajo që serbi i ka thënë njërës vajzë.
kliko ne reklame per te shikuar videon

Related posts