E dhimshme! Mërgimtari nga Kosova niset për pushime, ja çka i ndodhi duke pritur në kufi

Një person nga Kosova ka vdekur në kufirin mes Hungarisë dhe Serbisë.

Viktima është një 26 vjeçar nga Prishtina,me nënshtetësi gjermane ,i cili ishte duke pritur që nga Hungaria të hyjë në kufirin e shtetit serb në të cilin janë krijuar kolona të gjata të mërgimtarëve nga Kosova.

Personi me inicialit E.B,ka rrëfyer momentin e vdekjes së të riut në orët e hershme të ditës së sotme.

“Unë isha pas veturës së personit i cili ndërroj jetë në moment të pa pritur ,aty ku ishim të gjithë duke pritur të hyjmë në kufirin serb.

Në veturën me tabela gjermane e cila i takonte personit të ndjerë,ka dalë bashkudhëtari i tij i cili menjëherë ka sinjalizuar në panik se personi i cili ngiste veturën është në gjendje të rënë shëndetësore,duke kërkuar ndihmë.

kliko ne reklam per ta pare videon

Related posts