Aksident tmerrues me kamion afër fshatit Bukuroc të Preshevës (FOTO)

Në aksidentin trafik që ka ndodhur rreth orës 15:30, në autostradë afër fshatit Bukuroc të Preshevës është lënduar lehtë 32 vjeçari shtetas i Shqipërisë.

Sipas policisë,transmeton presheva.com,kamioni me targa të Shqipërisë që po lëvizte nga Bujanoci për në kufirin e Maqedonisë,kamionit në rimorkio i ka pëlcitur goma dhe kamioni ka kaluar në korsinë e kundërt duke kaluar edhe mbrojtëset e autostradës.

Vozitësi i kamionit shtetas i Shqipërisë ka kaluar me lendime të lehta./presheva.com/

Related posts