Lajmi i Fundit: Tronditet rëndë LDK-ja, largohen nga kjo parti aderojnë në PDK

Besim Ahmeti, një ndërmarrës nga Lipjani është bërë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës.

Por e veçanta e këtij aderimi është se Ahmeti është familjar i afërt i kryetarit të Lipjanit,Imri Ahmeti që vjen nga radhët e LDK-së.

Ai ka thënë të jetë i pakënaqur me qeverijen e Imri Ahmetit në Lipjan por edhe me gjithë Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Besim Ahmeti ka thënë gjatë aderimit se përkundër kërkesave të shumta për mbeshtetje dhe lehtësimeve për bizneseve LDK-ja nuk ka treguar asnjëherë gatishmëri,në vecanti kreu i saj Isa Mustafa.

Lideri i PDK-së,Ladri Veseli gjatë pritjes së aderimit të djalit të axhës së Imri Ahmetit i ka dëshiruar atij mirëseardhje dhe e ka siguruar për mbështetje përmes platformës qeverisëse “Fillimi i Ri”.

Related posts