“Bab, mbaje mend! Sa të bëhem 17 vjeç do të të vras”, historia që tronditi Shkodrën (Video)

Dhuna në familje është një fenomen që ka përmasa të frikshme në të gjithë Shqipërinë, por edhe në qytetin e Shkodrës. Një histori e dhimbshme është rrëfyer nga një e re. “Përshëndetja. Më ka prekur pa masë vrasja e asaj gruas nga burri pardje. Përditë kështu rastesh. Tmerr. Jam një vajzë nga Shkodra dhe dua të tregoj historinë e dhunës që ka pas ushtruar ndaj familjes së tij një komshiu im. Ai pinte, nuk punonte, vetëm gruaja e shkretë punonte në rrobaqepsi dhe tek peshku. Gjithë ditën e natën në…

Read More

Gruaja e vdekur kalon 11 orë në morg, zgjohet dhe shkon në shtëpi (Video)

Një familje që nënshkroi certifikatën e vdekjes së një gruaje 91 vjeçare ishin tronditur kur ajo u kthye në shtëpi nga morgu pas 11 orëve. Janina Kolkiewicz u shpall e vdekur – por stafi i morgut vërjeti disa lëvizje të vogla të trupit në çantën të cilën ishte vendosur ajo. Ata e hapën çantën e trupit të saj dhe gruaja doli të jetë e gjallë, dhe u tha atyre: “Ishte shumë ftohtë aty brenda, por jam mirë”, transmeton Lajmi.net. Doktori i familjes e kishte kontrolluar pulsin e gruas pasi që…

Read More

Rrëfimi i 17 vjeçarit: Mësuesja e matematikës më çmendi në shtrat, por tani unë…

Një djalë 17 vjeçar ka rrëfyer historinë e tij për ‘The Sun’, ku ka treguar se ka një aferë të fshehtë me mësuesen e matematikës, që është 24 vjeçare. Kjo është letra e tij: Jam duke pasur një aferë pasiononte me mësuesen e matematikës dhe seksi me të është i mahnitshëm, por kam filluar të ndjej se është gabim. Jam 17 vjeçar dhe kam filluar vitin e fundit të shkollës së mesme. Ajo është mësuese e mirë dhe person i mrekullueshëm. Ne shkuam mirë që nga fillimi dhe bënim shumë…

Read More

Kallashi në gjendje të rëndë shëndetësore (FOTO)

Jemi mësuar ta shohim si femër të fuqishme,gjithmonë aktive,por kësaj here ajo nuk duket fare në gjendje të mirë,shkruan revista Kosovarja. Madje, sot ajo kishte mbyllur edhe llogarinë e saj në instagram,veprim ky me të cilin kishte habitur shumë ndjekësit e saj. Por, në snapchat kishte shpërndarë fotografi ku shihet në spital,me gjilpërë në dorë, e shtrirë dhe e pafuqishme. sht,type rekl,amen dhe prit 5 sekonda derisa t hapet videoo…

Read More

Tronditet show bizi shqiptar, a e besoni se cila këngëtare vdiq para pak mometeve në aksident tragjik (Foto)

Një aksident i rëndë automobilistik në hyrje të tunelit të Kalimashit i ndodhur mbrëmjen e së dielës i ka marrë jetën në moshën 29-vjeçare, këngëtares së muzikës popullore Stela Gjoka. Automjeti tip Volkswagen drejtohej nga vetë 29-vjeçarja, e cila dyshohet të ketë humbur drejtimin e mjetit për shkak të shpejtësisë dhe lagështirës në rrugë. Stela Gjoka u nda nga jeta dy orë pas aksidentit, ndërsa në spital ndodhet edhe një 32-vjeçar nga Ferizaj që ndodhej në sediljen e pasagjerit,transmeton Express.Mësohet se si pasojë e humbjes së drejtimit, makina është përplasur…

Read More

E pat puna e shqiptarëve që janë në Zvicër, ja cfare do ti ndodh pas 2017(Video)

Procedurat e azilit do të përshpejtohen. Këshilli Federal miratoi disa urdhra për të shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listën e vendeve të sigurta ku ben pjesë edhe Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Serbia etj. Me këtë dëshmohet se Zvicra e shtrëngon rripin edhe me shume perballe emigrantëve sidomos atyre nga Ballkanit, per te cilet pas 1 janarit të vitit të ardhshëm (2018) për ta shkelur këtë vend do të jetë vetëm ëndërr, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra. klikko nrekklam pr tpar videeonn

Read More

Vuçiq kërcënon me lufte Bosnjën dhe Kosoven pas paralajmërimit të Izetbegoviqit për njohjen e Kosovës(Video)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar ashpër pas paralajmërimit të Bakir Izetbegoviqit se Bosnja dhe Hercegovina do ta njoh shtetin e pavarur të Kosovës. “Disa mendojnë se Serbia nuk është mjaftueshëm e përulur dhe e poshtëruar dhe se vetëm e përulur dhe e poshtëruar Serbia është Serbi e mirë”, ka thënë Vuçiq si reagim ndaj Izetbegoviqit. klikk nrekklam per tpar videeon e krcenimit

Read More

“Pse s’më lanë të vdes?”/Adoleshentja var veten në garderobën e shtëpisë, tmerrohet vëllai

E lodhur nga mënyra se si të tjerët e trajtonin dhe nga pesha e saj fizike, një 14-vjeçare i ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike. Ajo është varur brenda garderobës në shtëpi, ndërsa në ditar ka shkruar pengjet e saj. Charlotte Baron në ditar përshkruante si do t’i bënte keq vetes dhe theksonte vazhdimisht se nuk i pëlqenin përmasat e saj. Mes të tjerash ajo tregonte një rast specifik kur u shtrua në spital pas një periudhe të gjatë konsumimi pijesh alkoolike. “Për pak vdiqa, isha kaq afër. Doja…

Read More

Rrëfimi i 17 vjeçarit: Mësuesja e matematikës më çmendi në shtrat, por tani unë…

Një djalë 17 vjeçar ka rrëfyer historinë e tij për ‘The Sun’, ku ka treguar se ka një aferë të fshehtë me mësuesen e matematikës, që është 24 vjeçare. Kjo është letra e tij: Jam duke pasur një aferë pasiononte me mësuesen e matematikës dhe seksi me të është i mahnitshëm, por kam filluar të ndjej se është gabim. Jam 17 vjeçar dhe kam filluar vitin e fundit të shkollës së mesme. Ajo është mësuese e mirë dhe person i mrekullueshëm. Ne shkuam mirë që nga fillimi dhe bënim shumë…

Read More